Tonery do Ricoh

Firma Ricoh jest producentem nie tylko drukarek, ale również kserokopiarek. W związku z tym oczywiście produkują też tonery do tych urządzeń. Korzystając z tonerów podstawowym dylematem jest sprawa związana z wyborem pomiędzy tonerami oryginalnymi a zamiennikami. Korzystając z tonerów oryginalnych musimy liczyć się z większymi opłatami za eksploatację drukarki czy kserokopiarki. Tonery oryginalne natomiast pozwolą zachować nam gwarancję na nasze urządzenie co nie zawsze ma odniesienie w przypadku zamienników ponieważ niejednokrotnie korzystając z zamienników gwarancję na urządzenie tracimy.

W przypadku tonerów oryginalnych otrzymujemy też z reguły wyższą jakość. Dzięki zastosowaniu komponentów oryginalnych możemy podziwiać naprawdę bardzo wysoką jakość wydruków.

Stosując natomiast tonery zamienne zyskujemy przede wszystkim fundusze ponieważ tonery zamienne do kserokopiarek czy drukarek są tańsze nawet do 50% jednak związane jest z tym przede wszystkim to, że korzystając z większości tonerów zamiennych tracimy gwarancję ponadto sprzęt drukujący może zostać uszkodzony szczególnie gdy korzystamy ze słabiej jakości zamienników. Dzięki temu nawet 50% obniżka cen tonerów może okazać się niekorzystna w ogólnym podliczeniu